Europejski kodeks walki z rakiem

Edukacja dzieci i młodzieży

Projekt „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem” obejmuje edukację dzieci w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Projekt jest realizowany w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych, zadanie p.n....

12 prostych sposobów na zapobieganie nowotworom – nowa edycja „Europejskiego kodeksu walki z rakiem”

„Europejski kodeks walki z rakiem” koncentruje się na działaniach, jakie mogą podjąć obywatele, aby zapobiegać nowotworom. Skuteczne zapobieganie chorobom nowotworowym wymaga, aby te indywidualne działania były wspierane przez politykę i działania rządu.

Działania podejmowane w naszej szkole w ramach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

W naszej szkole został opracowany i wdrożony projekt Realizacji zaleceń Europejskiego kodeksu walki z rakiem w roku szkolnym 2015/2016. W ramach projektu w szkole podejmuje się różnego rodzaju zadania do upowszechniania poszczególnych zaleceń kodeksu.